Системи автоматичного поливу. Проектування, монтаж, гарантія 2 роки, Hunter


Рейтинг:   / 6
ПлохоОтлично 


Переваги системи автоматичного поливу Hunter

Встановивши систему автоматичного поливу, ви отримуєте незаперечні переваги:

-       мінімальні експлуатаційні витрати.

-       Високотехнологічне обладнання забезпечує найбільш якісний   полив та рівномірне покриття.

-       Гнучкість системи. Дозволяє підлаштуватися під необхідну витрату води, частоту та тривалість поливу.

-       Відсутність частин, що розміщуються над поверхнею землі, що дозволяє косити газон, не турбуючись про збереження системи поливу.

-       Можливість поливу рано-вранці і пізно ввечері, саме в той час, коли це потрібно рослинам.

-       Не потрібний сезонний демонтаж системи. Наші фахівці допоможуть Вам законсервувати полив під час настання холодів і знову запустити його навесні.

-       термін служби та роботи системи поливу від  10 і більше років.

Принцип роботи системи автоматичного поливу.

Дощувачі групуються в зони поливу залежно від призначення та загальної витрати води. Зона поливу є локальною мережею труб, що зв'язують дощувачі. Управління зоною поливу відбувається за допомогою електромагнітного клапана, при відкритті якого вода з магістральної лінії під тиском прямує до дощувачів. Під впливом напору води, із землі висувається шток дощувача із встановленим соплом, відбувається процес поливу (залежно від типу дощувача та характеристики сопла).

У свою чергу електромагнітні клапани об'єднані загальною магістральною лінією, яка знаходиться під постійним тиском. Магістральна лінія підключається до джерела водопостачання. Джерелом води для поливу може бути селищна чи міська мережа, річки, озера, ставки та інші придатні джерела. У разі нездатності вододжерела забезпечити робочі характеристики для роботи системи, застосовують підвищувальні насоси та накопичувальні ємності.  

У траншеї разом із магістральною лінією прокладається електрокабель (від контролера до клапана). Контролер завдяки налаштуванню забезпечує почергове включення клапанів (зон поливу). За допомогою контролера можна точно налаштувати час, день та тривалість поливу. Також до контролера підключається датчик дощу (або метеостанція), що відключає полив у дощ (заморозки, пориви вітру).

Склад системи автоматичного поливу.

1. Спринклер (дощувачі). Дощувачі – сучасні пристрої поливу, перевагою яких перед класичним поливом (зі шланга) є рівномірний розподіл вологи та можливість «ховатися» в землю, не заважаючи схилу. Існують три основні види дощувальників, що застосовуються у більшості ландшафтів:

 

1.1. Роторні спринклери.

система поливу      

Спроектовано для поливу великих відкритих областей. Полив здійснюється струменем, що поступово обертається. Роторні спринклери на ділянці, що проектується, розташовують так, щоб радіус зрошення однієї поливальної головки перекривався з радіусом зрошення інший. Абсолютно всі моделі роторних спринклерів мають набір знімних сопел, що легко замінюються, за допомогою яких здійснюється регулювання радіуса автоматичного поливу. Також заміною сопел можна домогтися необхідної висоти та щільності водяного струменя спринклеру. Сектор автоматичного поливу, як правило, регулюється на устаноном спринклері. Мінімальний тиск, який потрібний для ефективної роботи роторного спринклеру – не нижче 3,5 атмосфер. Зазвичай при виборі конкретної моделі зрошувача основним критерієм є радіус розбризкування води.

Плюси:

1. Полив великих площ

2. Потрібно менше дощувачів на велику площу порівняно з віялами та ротаторами.

3. Оптимальний вибір для поливу газону.

4. Мінімальна витрата води.

5. Високий термін служби (від 10 років).

6. Розпилювальна головка ховається у землі, дозволяючи робити косовище газону.

7. Не може бути пошкоджений собаками, гризунами тощо.

Мінуси:

1. Підходять для поливу газону.

2. Висока ціна (стосовно віялового, ротаторного і краплинного поливу).

3. Потрібні земельні роботи.

 

1.2. Віялові спринклери.

   image004   image005  image006

Призначені для автоматичного поливу невеликих вузьких ділянок газону, молодих дерев та декоративних кущів.арніков. Ці сплінклери більш досконалі, не порушують гармонію ландшафту і не створюють перешкод під час стрижки газонокосаркою або під час ігор на газоні. Зазвичай вони під впливом напору води піднімаються над поверхнею.ністю ґрунту на висоту 10 - 30 см і при виключенні забираються, залишаючись на рівні верхнього шару ґрунту. Максимальний радіус зрошення – 5 метрів, мінімальний – 1,5 метра. Поділяють віялові спринклери з фіксованою або змінною відстанню (тобто довжиною струменя води). У першому випадку можна змінювати тільки кут нахилу струменя, наприклад у «віял» серії PS, у другому – серія SRS – довжина струменя змінюється за рахунок зміни насадок (сопел). Існує прийнятий у всіх країнах колірний код насадок, який визначає характеристики поливного струменя (дальність та кут підйому). Для регулювання сектора автоматичного поливу необхідно здійснювати заміну сопел залежно від зрошуваної зони. Діапазон робочого тиску віялових спринклерів – 1,5-4,5 атмосфери. Під час роботи поливальна головка нагадує водяну парасольку. При розробці проекту автоматичного поливу віялові спринклери зазвичай розташовують у шаховому порядку для більш ефективного перекриття радіусів зрошення.

Плюси:

1. Універсальність

2. низька вартість обладнання

3. Високий термін служби (від 10 років).

4. Розпилювальна головка ховається у землі, дозволяючи робити косовище газону.

5. Не може бути пошкоджений собаками, гризунами тощо.

Мінуси:

1. Потрібна велика кількість дощувачів на великі площі порівняно з роторами та ротаторами.

2. Ціна обладнання (стосовно краплинного поливу).

3. Потрібні земельні роботи.

 

1.3. Ротатор.

 image007   image009  image008

Це потужний розбризкувач, водозберігаючий прилад та цінний інструмент дизайну, все в одному. Полив відбувається за допомогою тонких різноспрямованих дрібнодисперсних струменів, що обертаються. Багатоструминний роторний розбризкувач, який підходить до корпусу будь-якого віялового спринклеру або адаптера shrub, перетворюючи їх на розбризкувач з високим показником рівномірності покриття та низькою витратою води. MP Rotator забезпечує рівномірний розподіл опадів на будь-якому секторі та за будь-якого радіусу. Вода розбризкується повільно і рівномірно, що значно скорочує просочування в ґрунт та втрати. Він може скоротити витрату води на 30 відсотків, при цьому мають велику дальність дії від 3,0м. до 9,1м. Мають кольорове маркування.

Плюси:

1. Універсальність

2. Низька вартість обладнання

3. Підходять для поливу схилів.

4. Рівномірний розподіл води площею.

5. Мінімальна витрата води

6. Високий термін служби (від 10 років).

7. Розпилювальна голівка ховається у землі, дозволяючи робити покос газону.

8. Не може бути пошкоджений собаками, гризунами тощо.

Мінуси:

1. Ціна (стосовно краплинного поливу).

2. Потрібні земельні роботи.

 

2. Контролер (пульт управління).

image010   image011   image012

Це таймер включення та вимкнення системи автоматичного поливу, шляхом подачі електричного імпульсу на електромагнітні клапани. Це «мозки» системи, необхідні для точного налаштування часу та днів поливу без участі людини. Вихідна напруга у всіх пультів однакова - 24 вольта, цього достатньо для спрацьовування клапана та безпечно для людини. Принципово моделі контролерів відрізняються лише якістю виготовлення та набором додаткових функцій, таких як: програмування за кількома програмами. Вам не потрібно перепрограмувати весь пульт керування, достатньо переключити режим. Як правило, у всіх пультів встановлені слоти для декількох зон поливу, автономне живлення від акумуляторних батарей, роз'єм для підключення додаткового обладнання (датчик дощу, датчик вологості, дистанційне керування, метеостанція), можливість встановлювати пульт на вулиці, герметичний корпус. При використанні датчика дощу або метеостанції контролер стежитиме за опадами, і у разі дощу (або інших умов) система поливу буде вимкнена.

 

3. Електромагнітні клапани.

image014   image015   image016

Приводяться в дію від контролера (пульта управління) напругою 24 вольта. Ці пристрої встановлюються на кожну зону зрошення та, залежно від програми поливу, відкривають доступ води безпосередньо до зрошувачів. При подачі напруги соленоїд встановлений на клапані приводить у дію мембрану в клапані, відкриваючи та закриваючи доступ води до системи автоматичного поливу. Конструкція електромагнітного клапана розроблена з розрахунку на довговічну роботу без поломок. Клапана встановлюються групами по 3-5 штук у клапанні короби, під клапанним коробом насипають щебеневий дренаж, щоб стічні або талі води вільно йшли в землю, не застоюючись і не окислюючи електропроводку. Клапан можна, у разі потреби, перекривати вручну. Деякі моделі мають регулювання потоку – можна клапаном регулювати тиск води в системі автополиву, найдорожчі моделі мають латунний корпус. Електромагнітні клапани розраховані на робочий тиск до 16,0 атмосфер, у латунному корпусі до 24,0 атмосфер.

 

4. Погодні датчики.

Відносяться до додаткових пристроїв системи автоматичного поливу, тобто до таких пристроїв, які не суттєво впливають на систему автополиву, але установка, яких суттєво розширить можливості застосування. Усі погодні датчики (датчики дощу, вітру, заморозка, метеостанція) підключаються безпосередньо до контролерів (пультів керування). Будь-який із цих датчиків в автоматичному режимі сигналізує пульту управління про зміну погодних умов, що в свою чергу вносить коригування в систему автоматичного поливу. Залежно від різних погодних умов регулюється час роботи системи автополиву та інтенсивність поливу, а при необхідності відбувається відключення системи автоматичного поливу та не допускається перенасичення ґрунту вологою.

image017   image018   image019

 

5. Труби ПНД та фітинги.

За допомогою труб відбувається побудова магістральних та локальних поливальних мереж. Для зв'язування відрізків труб та підключення основних елементів використовуються компресійні фітинги.

image020   image021   image022

 

6. Електрокабель.

Кабельна мережа, підключена до контролера, розлучається на електромагнітні клапани. За допомогою електрокабелю забезпечується подача сигналу від контролера до електромагнітних клапанів.

 

7. Баблери.

babler1   babler2

Представляємо новий ефективний спосіб здійснення автоматичного прикореневого поливу. Удосконалені сопла баблер компенсують різницю тиску, щоб забезпечити рівень контролю автополиву, що раніше недоступний для цих продуктів. На невеликій ділянці або у великій зоні зелених насаджень, якщо Ваш ландшафт потребує глибокого автополиву, Ви можете отримати рівномірний розподіл без просочування та втрат води. Тепер кожна рослина, кущ або дерево може одержати необхідну кількість води (недолив або перелив виключено). У вас з'явилася чудова альтернатива краплинному автополиву, легка в установці та надійна в експлуатації. Немає більше проблеми стомлюючого процесу фільтрації, непривабливих наземних труб, які легко пошкодити. Пропонуємо вам легший і якісніший спосіб здійснення прикореневого автоматичного поливу. Сопла баблер - це альтернатива краплинному автополиву, яка заощаджує воду і відрізняється чудовим зовнішнім виглядом.

Плюси:

1. Оптимальні для поливу кущів, дерев.

2. Не може бути пошкоджений собаками, гризунами тощо.

3. Розпилювальна головка ховається у землі, дозволяючи робити косовище газону.

Мінуси:

1. Потрібна більша кількість обладнання порівняно з крапельним поливом.

 

8. Краплинний полив (шланг).

kap truba

Шланг крапельного поливу дозволяє здійснювати повільний точковий полив із постійним рівномірним розподілом води. Вода подається прямо на поверхню зі швидкістю, яка дозволяє їй увібратися в ґрунт протягом встановленого часового періоду. Цей метод практично повністю вирішує такі проблеми звичайних розбризкувачів, як просочування, спотворення сектора поливу через вітер або втрату води на нерослинні елементи ландшафту.

Плюси:

1. Рівномірний розподіл води.

2. Низька вартість обладнання та обслуговування.

3. Не потрібні земляні роботи.

4. Універсальність.

Мінуси:

1. Непривабливий коричневий колір.

2. Може бути пошкоджений собаками, гризунами тощо.

 

9. Мікрокрапельний полив.

micro kap   micro kap 3  

Цей вид поливу здійснює не менш ефективне зрошення. Він відрізняється від дощового тим, що вода подається прямо в прикореневу зону рослин. Він вважається ефективнішим. Даний вид не створює кірку на поверхні ґрунту, отже, коріння навіть при поливі матимуть більше можливості дихати. При використанні краплинного поливу водою заповнюються лише необхідні невеликі площі. Таким чином, вода займає менші ділянки, отже, зростання бур'янів обмежене.

Краплинний полив найчастіше використовується при зрошенні чагарників, плодових дерев, квіткових клумб або овочевих культур, а також для поливу домашніх та тепличних рослин, зимових садів, плантацій, садів, парків. При використанні цього поливу рослини почуваються ідеально: скорочується гниття плодів, розвиток грибкових хвороб та шкідників, оскільки вода не потрапляє на листя. Для краплинного поливу використовують гнучкі шланги – завдяки своїй гнучкості, вони легко можуть огинати стовбури дерев та рослини. Існує два види мікрокраплинного поливу: підземний та надземний.

- У надземному варіанті поливу вода подається до спеціального шлангу, в який вбудовані так звані "крапельниці", які у свою чергу рівномірними порціями подають воду рослинам.

- У підземному варіанті прокладки шланга використовується спеціальний шланг з мембранними крапельницями, які вбудовані безпосередньо в сам шланг. Така конструкція повністю запобігає забиванню крапельниці брудом.

Витрата води підбирається індивідуально кожної рослини. Для клумби необхідна невелика витрата води, отже, в цьому випадку використовують моделі з невеликою витратою - 2 л/год, а при поливі великих дерев - з великою витратою 6-7л/год.

Озеленюючи територію, необхідно враховувати, що краплинна система хороша ще й тим, що за її допомогою можна вносити мінеральні добрива у ґрунт. Для зберігання добрив використовують спеціальні резервуари, що приєднуються до труби, якою здійснюється полив. Вода, змішуючись із добривом, при поливі потрапляє у ґрунт.

Плюси:

1.Універсальність.

2.Дешевизна використання.

3. Легкість та швидкість монтажу.

4.Непотрібні земельні роботи.

Мінуси:

1. Мінімальний термін служби (2-4 року).

2. Непривабливий коричневий колір.

3. Може бути пошкоджений собаками, гризунами тощо.

. Опубликовано в разделе: Услуги

Системи автоматичного поливу. Проектування, монтаж, гарантія 2 роки, Hunter - 4.3 out of 5 based on 6 reviews


(067) 107-3000 
(050) 477-2070

 Інтернет-магазин: Добрива для газону весна купити https://shop.gazon.co/dcm-18-3-3

Website creation & SEO by Vanukin